17:46

1403/01/22

ترامپ: ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کردیم حالا باید با چراغ خاموش به آنجا برویم!

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی دو ساعته گفت، داعش ظرف یک یا دو روز صد درصد شکست می‌خورد و بر قعطیت دولتش برای خروج نیروهای آمریکایی تاکید کرد و ادامه داد:

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بزرگترین نشست سالانه محافظه‌کارها برای حضار سخنرانی کرد و این سخنرانی پر از طعنه علیه دشمنان سیاسی او، با تشویق حاضران همراه بود. وی در این سخنرانی به شکست سیاست‌های آمریکا در عراق و سوریه اذعان کرد و سیاست‌های خارجی کشورش را درباره این دو کشور مورد انتقاد قرار داد و گفت: دولت واشنگتن باید بر درست کردن زیرساخت‌های آمریکایی به جای مبارزه در جنگ‌های بی پایان تمرکز کند.

رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی دو ساعته خود در “کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران” ۲۰۱۹ به مسائل مختلفی پرداخت و بدون آنکه از متنی مکتوب استفاده کند، صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بزرگترین نشست سالانه محافظه‌کارها برای حضار سخنرانی کرد و این سخنرانی پر از طعنه علیه دشمنان سیاسی او، با تشویق حاضران همراه بود. وی در این سخنرانی به شکست سیاست‌های آمریکا در عراق و سوریه اذعان کرد و سیاست‌های خارجی کشورش را درباره این دو کشور مورد انتقاد قرار داد و گفت: دولت واشنگتن باید بر درست کردن زیرساخت‌های آمریکایی به جای مبارزه در جنگ‌های بی پایان تمرکز کند.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی دو ساعته گفت، داعش ظرف یک یا دو روز صد درصد شکست می‌خورد و بر قعطیت دولتش برای خروج نیروهای آمریکایی تاکید کرد و ادامه داد: ما گروه کوچکی از سربازانمان را خارج می‌کنیم و می‌خواهیم آنها را به خانه برگردانیم. می‌خواستیم چهار ماه در سوریه باشیم اما پنج سال شد. این واقعاً خنده دار است.

ترامپ همچنین سیاست‌های خاورمیانه‌ای دولت‌های قبلی آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و به نخستین سفرش به عراق در ۲۰۱۷ اشاره کرد که در آن تمامی چراغ‌های هواپیما را پیش از فرود به دلایل امنیتی خاموش کردند.

وی در این باره گفت: فکر کنید! ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کردیم و نمی‌توانیم با چراغ‌های روش واردش شویم! چقدر بد است!

رئیس جمهوری آمریکا همچنین جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریکا و ژنرال‌های دیگر در عراق و سوریه را بابت کم کاری و کندی در پایان دادن به حضور داعش در این کشورها مورد انتقاد قرار داد و گفت که بیش از ژنرال‌ها از سربازان متوجه شده که چه اتفاقاتی در این کشورها رخ می‌دهند.

ترامپ همچنین گفت که رئیس جمهوری نیست که پشت میزش بنشیند، بلکه به صورت مستقیم در تمامی سیاست‌های نظامی و تعهدات برای خروج گسترده از خاورمیانه دخیل است.

وی هم‌چنین در گردهمایی بزرگ محافظه‌کاران، با اشاره به سیاست‌های دولت خود پس از راهیابی به کاخ سفید، خطاب به حاضران گفت: کاری را که سال ۲۰۱۶ با هم کردیم در انتخابات ۲۰۲۰ تکرار می‌کنیم.

ترامپ در سخنرانی خود گفت: بارها شنیدیم که محال است به حد نصاب دست کم ۲۷۰ رأی الکتورال برای پیروزی برسیم، اما نه تنها این تعداد، بلکه بیشتر از آن را کسب کردیم.

رئیس جمهوری آمریکا به سیاست داخلی اشاره کرد و خطاب به حاضران در این گردهمایی گفت: کاری که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با هم کردیم، در سال ۲۰۲۰ نیز تکرار می‌کنیم و فکر می‌کنم ارقام بالاتر هم خواهد بود.

ترامپ با بیان اینکه سال‌ها “خیانت‌های جدی” به کشور ما شد توسط طبقه‌ای که به بهای تضعیف ایالات متحده کشورهای خارجی را ثروتمند کردند، خاطرنشان کرد که آمریکا در آن دوران اصلاً در اولویت قرار نداشت.

وی به توافق‌های تجاری قبلی میان ایالات متحده و چین به عنوان یکی از همین مواردی که به گفته او به اقتصاد کشور آسیب‌های بزرگی می‌زد اشاره کرد و گفت: “ما درصدد اصلاح اینگونه روابط تجاری ناعادلانه بر آمده‌ایم.”

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین به طور مختصر به موفقیت‌های دولت خود برای اصلاح نظامی مالیاتی، نظام بیمه درمانی همگانی، رشد اشتغال زایی و تقویت صنایع آمریکایی به ویژه در داخل کشور اشاره کرد.

دونالد ترامپ که با شعارهای «نخست آمریکا» و «عظمت را به آمریکا باز می‌گردانیم» به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد که “امروز ایالات متحده بار دیگر در جهان مورد احترام قرار گرفته است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *