02:52

1403/04/02

داستان مصور حاج قاسم از شهید مغنیه و سید حسن نصرالله+عکس

داستانی که فرمانده شهید، حاج قاسم سلیمانی در مورد دیدارش با شهید حاج عماد مغنیه در روزهای اول جنگ ۳۳ روزه لبنان روایت کرد، چه بود؟

قصه ای که فرمانده شهید، حاج قاسم سلیمانی در مورد دیدارش با شهید حاج عماد مغنیه در روزهای اول جنگ 33 روزه لبنان روایت کرد ، چه بود؟ و چگونه بعضی از مراحلی را که دو شهید در یکی از روزهای جنگ همراه با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان گذراندند توصیف کرد؟

در سالگرد شهادت حاج عماد مغنیه این داستان مصور توسط موسسه لبنانی رسالات با همکاری هنرمند ایرانی، دانیال فرخ منتشر شد. این آثار در قسمت جنگ 33 روزه در نمایشگاه قاسم در لبنان (به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانى) در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. تصاویر به همراه ترجمه فارسی داستان آن در ادامه می آید:

کلیه راه ها مورد هجوم بمباران‌ها قرار گرفته بود. عماد آمد و در روز اول من را از سوریه به لبنان برد. قسمتی از راه را پیاده رفتیم و قسمت دیگر را با ماشین.

در نیمه‌های یکی از شب‌ها در اتاق عملیات در غرب ضاحیه احساس خطر برای حیات سید کردیم و با سختی و مشقت من به همراه عماد به مکان بازگشتیم.

 

وارد ساختمان دیگری شدیم و منتظر ماندیم برای اینکه آنجا خط امنی برای تماس وجود داشت. بمباران های نزدیکی در کنار ما رخ داد. پل مجاور ساختمان نیز بر اثر اصابت موشک تخریب شد. احساس کردیم که این موشک‌ها به ساختمان ما هم خواهد رسید.

خارج شدیم و عماد گفت: «زیر این درخت منتظر بمانید.» نشستیم و داستان مسلم را برای خودم و سید یادآوری کردم.

عماد رفت و به سرعت با ماشین بازگشت. هواپیماهای جاسوسی بالای سر ما بودند.

مدتی طول کشید تا بتوانیم از مکانی به مکانی امن در زیر زمین برویم. سپس به اتاق عملیات در ساعت 2 بعد از نیمه شب بازگشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *